Kdo jsem

  No a něco také o mně:
Vystudoval jsem vysokou školu UHK obor matematika, fyzika. Hned po škole mě uchvátilo IT, tak jsem se tomu začal věnovat a doposud se tomu věnuji. Fotografie a video je můj koníček, kterým čerpám sílu pro zvládání ne vždy jednoduchých úkolů v práci. Jo abych nezapomněl 🙂 jsem šťastně ženatý, mám hodnou a velmi chytrou ženu, která také vystudovala ten samý obor, co já, jaká náhoda a dvě krásné slečny. Jedna slečna je už větší, právě začala studovat také na vysoké škole. No, to asi stačí. Ti, co mě znají, tohle stejně všechno vědí.
  Fotky a video, za ta léta jsem vystřídal hodně techniky, díky kamarádovi, který měl možnost mě řadu věcí půjčit. Začínal jsem na značce Olympus E1, pak jsem pokračoval dalšími produkty z této řady.  Za pár let jsem však v práci dostal dárek, starší Nikon D700, a ten mě učaroval, byl to v té době dokonalý stroj, který mě rozšířil obzory a možnosti. Postupem času jsem přešel na Nikon D800 a univerzální obj. 28-300. Tento obj. není nic profi, ale byl natolik univerzální, že jsem ho zvolil i na svém putování po Utahu s Mírou Denešem. Byl vždy při ruce a splnil mi tam veškeré očekávání. Postupem času jsem si osahal i značku Canon od 5D Mark II až po 5D Mark IV, u které jsem skončil. K tomu mám samozřejmě pár zajímavých skel, jak pěkný širokáč, tak 100-400 teleobjektiv, který používám na zvířata a focení letadel. No a abych nezapomněl na video, ano video je pro mě život, miloval jsem ho vždy a těším se na stále lepší techniku. Kamer jsem vystřídal za 10 let opravdu hodně, ještě jednou poděkování kamarádovi Milanovi, který mě to umožnil. Nakonec jsem zůstal věrný značce SONY a točím s FDR-AX100E ve 4K, je tu s námi už pár let a pořád jsem spokojený. Samozřejmě, že existují dokonalejší stroje, ale tato je prostě fajn, malá a perfektní.
  A jak tak čas běžel, dostal jsem dárek od své drahé ženy, let balónem. Strašně jsem se bál, ale nakonec nebylo čeho. Tento den mi otevřel jinou dimenzi vidění světa. Poznal jsem, co to jsou letecké záběry. Natolik mě to uchvátilo, že jsem si pořídil dron, a to DJI Mavic Pro. Lidi, co já s tímto strojem zažil, to by dalo na knihu, kterou možná jednou napíšu. V tuto chvíli si dělám letecké zkoušky na DJI Phantom 4 Pro, abych ty fotky a videa mohl dát i na tyto stránky. Zákony platí pro všechny. Takže se můžete těšit na jinou realitu.
  Dne 9.11.17 jsem obdržel povolení k provozování leteckých prací. Povolení č. 0319 / LPUA, vydáno pod č. j. 13107-17-701
Mgr. Zdeněk Mládek